Şiddet Bir Sağlık Çalışanının Daha Canını Aldı!

Biri buna DUR! desin!

54
Acı Haber…

İstanbul’da çalıştığı özel bir hastanede, hastası Serhat T. tarafından ateşli silahla yaralanan Dr. Fikret Hacıosman hayatını kaybetti. Vefatının ardından hastaneden gelen açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

“Yaşanan saldırı sonrasında ameliyata alınan ve tedavisi titizlikle takip edilen doktorumuz Fikret Hacıosman, yaşamsal fonksiyonlarının geri döndürülememesi nedeniyle saat 21.55’te vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. 3 Ekim Çarşamba günü saat 12.00’de, Medicana Bahçelievler Hastanesi önünde ve tüm Türkiye’deki Medicana hastanelerinde eş zamanlı Dr. Fikret Hacıosman anısına bir tören düzenlenecek ve basın açıklaması yapılacaktır.”

Şüpheli göz altına alındı!

Ruh ve sinir hastalıkları uzmanı Fikret Hacıosman, çalıştığı hastanede ateşli silahla başından yaralandı. İlk müdahalenin ardından yoğun bakıma alındı.

Şüpheli şahsın hastası olduğu ve mart ayından beri kendisinden tedavi aldığı bildirildi. Olay yerinden kaçan 18 yaşındaki Serhat K.’nın Esenler Kazım Karabekir Mahallesinde akrabasının evinde saklandığı öğrenildi. Olay yerine gelen polis ekiplerine saklandığı evdeki kişileri rehin alacağını söyledi. Sonunda ikna edilen şüpheli göz altına alındı.

#BireyselSilahlanmayaHAYIR!

Şüpheli ifadesinde “Zenginlerin yaşamından çok etkileniyorum. Onları öyle eğlenirken görünce kin besliyorum. Ne yapmam lazım” dediğinde doktorunun “İlaçlarını tam ve zamanında iç, geçer” ifadesini kullanmasından hoşlanmadığını, dalga geçtiğini düşündüğünden ateş ettiğini belirtti.

Hastaneden Kamuoyuna Duyuru

Özel hastanenin internet sitesinde Dr. Fikret Hacıosman’ın ölümünden duyulan üzüntü şu şekilde belirtildi.

“Medicana Bahçelievler Hastanemizde 02.10.2018 tarhinde yaşanan, ateşli silah yaralanması sonrasında yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Psikiyatri Uzmanımız Dr. Fikret Hacıosman’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Değerli hekimimize Allah’an rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm çalışma arkadaşlarımıza sabır diliyoruz.”

  • BirBes ailesi olarak merhuma Allah’an rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Tüm sağlık camiasının başı sağolsun.

Dileriz ki sağlıkta şiddet son bulur, umuyoruz ki artık bu tür haberler sunmayız. Sağlık çalışanlarının, hayat vermeye, yardım etmeye çalışırken katledilmediği, hayatlarından olmadığı günler görmeyi; yetkililerin sağlıkta şiddeti sona erdirileceği girişimleri görmeyi ümid ediyoruz.

  • Bu sefer son olsun!
  • #SağlıktaŞiddet son bulsun!
Uyarı! BirBes.com içeriklerinin bir bölümü veya tamamı, BirBes. com – Beslenme Biliminin Geleceği’nin daha önceden yazılı izni ve onayı alınmadan kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Bütün yasal haklar saklıdır.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir