Gebe (Hamile) Anne Adayları İçin Vücut Ağırlığı (Kilo) ve Enerji Gereksinimi Hesaplama Aracı

Gebe (Hamile) Anne Adayları İçin Vücut Ağırlığı (Kilo) ve Enerji Gereksinimi Hesaplama Aracı

📌 'Gebe (Hamile) Anne Adayları' için özel olarak hazırlanan 'Vücut Ağırlığı (Kilo) ve Enerji Gereksinimi Hesaplama Aracı', Henry-2005 Eşitlikleri, Harris-Benedict, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Schofield denklemleri kullanılarak hazırlanmıştır.

📌 Bu araç ile kalan gebelik süresinde almanız gereken vücut ağırlığı miktarını ve ağırlık kazanımı için gerekli enerji gereksinimini hesaplayabilirsiniz.

📌 Hesaplamalar, 'gebelik eki' ve gerektiğinde (<20 yaş) 'büyüme eki' dahil edilerek gerçekleştirilmektedir. Araç içerisinde gebe (hamile) anne adayının yaşı, antropometrik ölçümleri ve fiziksel aktivite düzeyi olmak üzere toplam 3 aşamadan oluşan işlemleri sabırla ve dikkatlice yanıtladığınızdan emin olunuz.

📌 Eğer gebe (hamile) değilseniz bu aracı kullanmayınız! Özel durumu olmayan bireylere yönelik enerji gereksinimi hesaplamak için oluşturduğumuz diğer araçlarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

⚠️ Bu araç ile elde edilen sonuçlar sadece bilgi verme amaçlıdır. Bu sonuçları, hastalık durumu, diğer özel durumlar ve çevresel faktörlerin etkileyeceği unutulmamalıdır. Gebelik (hamilelik) süresince alanında uzman diyetisyenlerimizden danışmanlık almanızı önemle tavsiye ederiz. Detaylı Rapor

kg/m²
kg (±%15 kg)


Gebe (Hamile) Anne Adayının Günlük Enerji Gereksinimini Hesaplamak İçin

⚠️ Dikkat: Günlük enerji gereksiniminizin doğru hesaplanması için size uygun olan “fiziksel aktivite katsayısı” seçiniz. Fiziksel aktivite katsayısı için detaylı açıklamalar aşağıda yer almaktadır:

📌 1.0-1.09 = Hasta - Aktivite Yok: Yatan hasta veya günboyu yatan, hareketsiz vb. kişiler için uygundur.

📌 1.10-1.19 = Çok Hafif Aktivite: Genel olarak hareketsiz, masa başı çalışan, bankacı, ev hanımı vb. meslek sahibi kişiler için uygundur.

📌 1.20-1.49 = Hafif Aktivite: Günün büyük kısmını hareketsiz geçiren, öğrenci, şoför, memur vb. meslek sahibi kişiler için uygundur.

📌 1.50-1.79 = Hafif-Orta Aktivite: Günün büyük kısmını ayakta geçiren, öğretmen, hekim, hemşire vb. meslek sahibi kişiler için uygundur.

📌 1.80-2.19 = Yüksek Aktivite: Günün büyük kısmını ayakta geçiren, sahada çalışan, günün büyük kısmında hareket halinde olan, fabrika işçisi vb. meslek sahibi kişiler için uygundur.

📌 2.20-2.40 = Çok Yüksek Aktivite: Günün büyük kısmını ayakta geçiren, ağır fiziksel aktivite/spor yapan, inşaat işçisi vb. meslek sahibi kişiler için uygundur.


Gebe (Hamile) Anne Adayının Günlük Enerji Gereksinimi Sonuçları

kkal/gün
kkal/gün
kkal/gün
kkal/gün
Gizli Hesaplar
kg
kg
kg
kg
kg
gün
kg/m²
kg (±%15 kg)
kkal/gün
kkal/gün
kkal/gün
kkal/gün
kkal/gün
kkal/gün
* Doldurulması zorunlu alanlar